Küçük Ev Aletleri İthalatı

 

Küçük ev aletleri ithalatında öncelikle ithal edilecek malzeme ve ihracatçıyla çalışılacak genel şartlar belirlenmelidir, sonrasında ise bu işlemi gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti’nde mukim ve vergi numarası olan tüzel veya gerçek bir kişi (gerçek kişilerde TC kimlik numarası yeterlidir) gerekmektedir. İlk defa ithalat yapılacaksa; Gümrük İdaresi’ne kayıt olunması şarttır, kayıt için aşağıda listelenmiş evrakların tamamı gereklidir:

 

  • İmza sirküleri (gerçek kişiler için imza beyannamesi),
  • Faaliyet belgesi,
  • Ticaret sicil gazetesi,
  • Vergi mükellefiyet yazısı,
  • Vekâletname (temsil yoluyla işlem yapılması halinde),
  • Yetkililerin kimlik suretleri.

 

Elektronik eşya ithalatı genel prosedürleri için lütfen Elektronik Eşya İthalatı sayfamızı ziyaret ediniz…

 

Küçük ev aletleri ithalatı hakkında önemli bilgileri aşağıda bulabilirsiniz, lütfen daha detaylı bilgi (vergi oranları, prosedür detayları, alınması gereken izinler ve benzeri) için bizimle iletişime geçiniz…

 

Gözetim Uygulaması

 

Küçük ev aletleri ithalatında ürünün kıymeti Bakanlık tarafından belirlenen değerin altında kaldığı takdirde vergi hesaplamaları Bakanlık tarafından belirlenen kıymet üzerinden yapılır. 10 adet veya daha az miktarda yapılacak olan ithalat, gümrük kıymetine bakılmaksızın gözetim uygulamasından muaftır.

 

CE Uygulaması

 

Küçük ev aletleri ithalatında CE işareti aranmaktadır, uygulamanın detaylarıyla ilgili lütfen bizimle iletişime geçiniz. CE işaretinin üretici firma tarafından ürüne iliştirilmesi gerektiği vurgulanarak, elleçleme suretiyle sonradan eşya üzerine eklenmesine izin verilmemesi gerektiği talimatlandırılmıştır.

 

 

İlave Gümrük Vergisi

 

Küçük ev aletleri ithalatında ilave gümrük vergisi uygulaması mevcuttur, ürüne özgü olan vergi oranları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Ek Mali Yükümlülük

 

Küçük ev aletleri ithalatında ek mali yükümlülük uygulaması mevcuttur, ürüne özgü olan ek mali yükümlülük bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

KDV

 

Küçük ev aletleri ithalatında KDV uygulaması mevcuttur, vergi oranları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

ÖTV

 

Küçük ev aletleri ithalatında ÖTV uygulaması mevcuttur, vergi oranları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Gümrük Vergisi

 

Küçük ev aletleri ithalatında gümrük vergisi uygulaması mevcuttur, vergi oranları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Saygılarımızla,

Gumrukleme.com.tr Ailesi…

Güncelleme Tarihi: 7 Temmuz 2015

Visit Us On FacebookVisit Us On Twitter